ŠSK Ostrava

login   evidenční systém

 

 

MLÁDEŽNICKÝ VOLEJBALOVÝ ODDÍL

     Sport vždy měl, má a bude mít kouzelnou moc pomáhat zejména mládeži při budování rovnováhy své osobnosti se silným charakterem.  Jako bonus k tomu ukazuje dětem tu správnou životní cestu a nedopustí, aby se daly tím špatným směrem, odkud mnohdy není návratu a pokud ano, tak to nikdy není zadarmo!

     Sport je prostě „un remède“ neboli hojivý lék na nejrůznější psychosociální neduhy a zároveň celoživotní společník, mnohdy ten nejlepší přítel, který nikdy nikoho neopustí a vždy rozdává sladkou odměnu ať už v rovině materiální, pracovní nebo v té lidské…

Středa, 13 Prosinec 2017 15:09

Vánoční turnaj "O Pohár škol"

Všechny Ostraváčky srdečnně zveme na již tradiční předvánoční akci - turnaj v barevném minivolejbale "O Pohár škol"

Úterý, 05 Prosinec 2017 08:09

Sportujeme s Ostraváčkem

Pro všechny předškoláky a prvňáčky máme speciální program Sportujeme s Ostraváčkem. Zveme tímto všechny děti, které mají rádi pohyb, legraci, kolektiv a Mimoně, aby za námi přišly. Více info na plakátu

Pondělí, 27 Listopad 2017 10:15

Bojovné pumy udržely druhou skupinu

„Ostravo, Ty jsi s námi,
Ostravo, Ty jsi v nás,
počítej vždycky s námi,
bo své chachary máš!“

Úterý, 14 Listopad 2017 10:00

Výchovná koncepce a pedagogika

Sportovní svět je krásná věc. Existuje několik pilířů tohoto světa, z nichž dva zasluhují zvláštní pozornost. Prvním z nich je skupinka lidí, dobrovolníků, chceme-li, kteří již po několik generací a jen tak z lásky ke sportu, vtahují mladou krev do centra dění. Před těmito nadšenci smekám a nikdy jim nepřestanu být vděčný za jejich práci.

Druhým pilířem je špičková úroveň sportovního vzdělání a pedagogiky, kterou má trenér disponovat, a proto jsou pryč ty časy, kdy k výchově a samotnému trénování dětí stačilo jen zapálení nebo izolované hráčské zkušenosti v tomto sportu. 

Neděle, 12 Listopad 2017 11:05

Pozvánka na turnaj BMV

TURNAJ BAREVNÉHO MINIVOLEJBALU

1. KOLO OKRESNÍ ÚROVNĚ

KDY: neděle 19. 11. 2017, 8.00 – 15.00 hod

KDE: Ostrava, hala Mládeže – Jízdárna, Gajdošova 16

Pátek, 03 Listopad 2017 09:24

Volejbalová Dubina jede!

Po prvním kole Krajského přeboru starších žáků přišla řada na první kolo Krajského poháru mladších žáků. V Ostravě, vedle dvou základních škol Jugoslávská a Škarvady,  které bojují v nejlepší výkonnostní skupině,  pyšníme  dalšími školami, na kterých působíme, a těmi jsou ZŠ  A. Kučery  ,  Albrechtice a nyní čerstvě  ZŠ Fr. Formana, které budou soutěžit s dalšími soupeři - Opava a VK Ostrava o postup do lepši skupiny.    

 

15. 10. 2017 se náš žákovský "C" tým vypravil společně s "béčkem" do Albrechtic, kde nás už očekávaly týmy Opavy a VK Ostrava. Jednalo se o první krajský turnaj žáků ve druhé výkonnostní skupině.

Cílem týmu C bylo soustředit se na tým Opavy. Víme dobře, že na tým VK Ostrava ještě nejsme připraveni, ale stále máme šanci porazit i naše béčko se záměrem udržet se ve skupině.

Po kvalifikaci mladších žáků, které se náš klub Blue Volley Ostrava zúčastnil nejen v hojném počtu (4 týmy) ale i v plné formě (jeden tým v první výkonnostní skupině), přišla řada na kvalifikaci starších žáků. Tato kategorie byla reprezentována týmy A – B – C. Od příštího kola k nim přibyde také tým D.

Po úpravách věkové hranice v chlapeckých kategoriích, jsme se obávali, že se tato skutečnost následně neblaze projeví sníženou naplněností u mladších žáků. K obavám přispívaly již klasické potíže spojené s přechodem žáků z minivolejbalu do kategorie mladších žáků. Jedná se zejména o změnu způsobu a systému hry i vedení tréninků. 

Avšak  díky perfektní spolupráci trenérů BMV, školy i MŽ a díky báječné koordinaci s rodiči, odjela parta ze ZŠ Kučery (Ostrava – Jih) 24. 9. 2017 na svůj první kvalifikační turnaj do Frýdku Místku a to v počtu 17 dětí (6 aut). Chyběly tomu jen bílé stužky a jeden by řekl, že jede svatba…

Strana 1 z 30